Lapkričio 22 d. Širvintų kultūros centre įvyko jaunimo komandos „Širvintų jėga“ organizuotas renginys „Motfestas“. Tai mini motyvacijos festivalis, kurį sugalvojo, sukūrė, ir surengė jaunuoliai iš Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, apgynę ir išsikovoję savivaldybės finansavimą savo idėjai jaunimo “Veiksmo dienos” metu spalio 10 dieną. Tai buvo diena, kai šešios moksleivių komandos iš 4 miesto ir aplinkinių miestelių mokyklų kūrė idėjas, kurias norėjo matyti įgyvendintas Širvintose ar greta esančiuose Musninkuose. Proceso metu 70 moksleivių buvo susitikę su savivaldybės tarybos nariais, administracijos skyrių vadovais, pateikė jiems rūpimus klausimus, išgrynino savo projekto idėją, kūrė realias paraiškas idėjos finansavimui gauti ir finaliniame susitikime varžėsi tarpusavyje dėl geriausios idėjos.

Laimėjusio ir jau surengto festivalio “Motfestas” tikslas – skatinti jauną žmogų tapti motyvuotu visuomenės nariu. Aptarti ir išjudinti jaunimo motyvaciją, susipažinti su skirtingų sferų atstovais, skatinti jaunimo užimtumą, telkti iš Širvintų krašto kilusius žmones į bendruomenę, motyvuojančią jaunimą siekti tikslų. Per gerųjų patirčių mokyklą ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą. Ši idėja jaunuolių mintyse gimė dalyvaujant „Studfeste” (renginys apie mokslą ir studijas) ir „VibeLifte” (apie gyvenimą bei žmogaus motyvaciją). Jaunuoliai pagalvojo, kad apjungus abi idėjas gimtų puikus projektas, praskaidrinsiantis Širvintų jaunimo kasdienybę.

„Širvintų jaunimui trūksta motyvacijos veikti, tad pagalvojome, kad renginys, nukreiptas į jaunų žmonių poreikius, sužadins jų smalsumą. Iš pradžių bijojome bendrauti su savivaldybės žmonėmis, bet po to, kai mus labai šiltai ir maloniai sutiko, supratome, kad ten nėra nieko baisaus! Savivaldybės administracija mus palaikė ir stengėsi pasiūlyti kuo daugiau gerų idėjų renginiui. Džiaugiamės, kad mus palaikė ir su mumis buvo Širvintų sporto centro atviros jaunimo erdvės užimtumo specialistė Kornelija Juškevičiūtė“, – apie idėjos vystymo pradžią ir palaikytojus dalinosi laimėjusi komanda.

Festivalis truko 4 valandas, tačiau jaunimui laikas neprailgo. Jaunuolius sveikino Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri pasidalino savo gyvenimo istorija ir skatino jaunimą būti drąsiais, siekti savo užsibrėžtų tikslų ir nebijoti klysti. Pranešimus taip pat skaitė ir savo patirtimi politikos, muzikos, meno, karjeros temomis dalijosi iš Širvintų krašto kilę žmones. Vilniaus universteto matematikos ir informatikos fakulteto studentų atstovybės narės Miglė Kavaliauskaitė ir Laura Jankovskytė bei Kauno kolegijos studentų atstovybės narys Romas Kupčiūnas pasakojo apie studijų galimybes ir kitas aukštųjų mokyklų veiklas. Ugnė Chmeliauskaitė pristatė pranešimą „Kelionės gyvenime arba gyvenimo kelionės: kaip žengti pirmąjį žingsnį?“. Robertas Danilevičius – „Atradau save kurdamas grožį“. Aurimas Pušklevičius – „Nėra neįmanomų dalykų…yra tik klaidingas mąstymas“. Steven Vincent Mitchell „Sacredness of art“. Širvintų jaunimo grupė „Name goes here“ ne tik koncertavo, bet ir kalbėjo apie pomėgį, kuris vienija. Vakarą triukšmingai užbaigė grupės „Operatyvūs“ – dviejų charizmatiškų jaunuolių, dalyvavusių X faktoriuje”, koncertas.

REKVIZITAI

Širvintų sporto centras
Įmonės kodas: 190374721
Adresas: Kalnalaukio g. 28, LT-19109, Širvintos
El. paštas: info@sportocentras.lt
Mob. tel.: +382 51890

SPORTO ŠAKOS

Krepšinis
Lengvoji atletika
Tinklinis
Futbolas
Plaukimas
Žolės riedulys

INFORMACIJA

Titulinis
Naujienos
Paslaugos
Jaunimo erdvė
Kontaktai
Privatumo taisyklės

©2018 Širvintų sporto centras. Be raštiško sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti šioje svetainėje esančią informaciją.